Zákaznické centrum
Přihlášení
0
menu

NOVINKA: set pro čištění FVE

zveřejněno: 21. 10. 2022
banner

NANO SOLAR CLEANER premium set

Balení obsahuje:

  • 500 ml čistič solárních panelů SOLAR BIO CLEANER
  • 500 ml nano impregnace na solární panely NANO SOLAR
  • 2× aplikační utěrka

SOLAR BIO CLEANER čistič solárních panelů

Profesionální čistící přípravek vhodný pro čištění a údržbu fotovoltaických panelů. Dokonale odmašťuje a odstraňuje minerální, rostlinná a živočišná maziva, konzervační oleje a vosky, ptačí a hmyzí trus a další velmi odolné nečistoty. Přípravek nezatěžuje životní prostředí, je biologicky odbouratelný do 21 dnů a na vzduchu rozložitelný dle směrnice EU No. 648/2004.
SOLAR BIO CLEANER nabízíme také samostatně v objemu 5 l.

NANO SOLAR nano impregnace na solární panely

NANO SOLAR obsahuje modifikované hybridní nano materiály a je primárně určen pro aplikaci na povrch solárních panelů. Výsledná povrchová úprava omezuje znečištění, namrzání a přítomnost sněhu, snižuje odrazivost o ρ = 0 ,1 a poskytuje částečně samočistící schopnost. Redukuje čas mytí na 1/4 původního času. Provedená měření dokazují, že s přípravkem NANO SOLAR lze dosáhnout navýšení výkonu FVE v řádech 2 - 10 %. Druhým významným ekonomickým aspektem je, že pravidelné čištění FV panelů může být omezeno na minimum (životnost ochranné vrstvy až 60 měsíců). Přípravek je šetrný ke všem komponentům solárního panelu (sklo, plast, hliník, silikon, guma atd.). Provedená aplikace chrání pouze krycí sklo solárního panelu.

APLIKACE

SOLAR BIO CLEANER
1. Aplikaci provádějte při teplotě 15 - 30 °C.
2. Přípravek nařeďte vodou ve vhodném poměru dle intenzity znečištění (běžné: 1:300, střední: 1:100, vysoké: 1:50).
3. Použití teplé vody +60 °C výrazně zvyšuje účinnost přípravku.
4. Prostředek naneste na znečištěný povrch a nechte několik minut působit.
5. Poté doporučujeme důkladně omýt zbytky čističe vodou. V případě potřeby postup opakujte.

NANO SOLAR
1. Po důkladném vyčištění aplikujte přípravek NANO SOLAR vždy na menší plochu, tekutinu okamžitě roztírejte a případné šmouhy ihned rozleštěte. Postupujte systematicky po povrchu. Pracujte při teplotách nad 15 °C. Přípravek je připraven k přímému použití.
2. Přípravek zcela zasychá podle aktuálních povětrnostních podmínek cca za 24 hodin. Plné vytvrzení nano vrstvy
je za 1 - 3 dny.

Při aplikaci používejte ochranné pomůcky. Dodržujte obvyklá opatření pro bezpečnost a ochranu zdraví při práci. V přestávkách a na konci práce si umyjte ruce. Vzhledem k široké škále povrchů doporučujeme před vlastní aplikací provést test na slučitelnost povrchové úpravy. Před impregnací je nutné solární panel důkladně vyčistit, plochy musí být zcela suché, zbavené všech nečistot a pozůstatků čistících prostředků.