Zákaznické centrum
Přihlášení
0
menu

Článek E15.cz: zvýšená poptávka o fotovoltaiku

zveřejněno: 22. 9. 2021

Server E15.cz dnes zveřejnil článek o zvyšování cen elektřiny a nárůstu popularity fotovoltaických elektráren

Článek E15.cz: Rekordní ceny elektřiny nahrávají střešní fotovoltaice. Zkracují návratnost i o roky

Velkoobchodní ceny elektřiny jsou na historickém maximu, přesahují 100€/MWh. Firmy nabízející moderní energetické služby a fotovoltaické elektrárny tak mohou zákazníky lákat na mnohem výhodnější investice se zkrácenou návratností (až o roky). Podle analytiků dojde ke zdražení u všech dodavatelů elektřiny, a to nejpozději začátkem roku 2022, mj. v souvislosti s energetickou politikou EU, jejímž cílem je dosáhnout bezemisních cílů.

Dle Cechu akumulace a fotovoltaiky (CAFT) je již nyní poptávka po střešních instalacích vyšší. Velkoodběratelé, kteří ještě před dvěma lety o fotovoltaiku zájem neprojevily, nyní o instalaci přemýšlí. Právě na tyto firmy má růst cen energie největší dopad. E15 jako příklad takové firmy uvádí Fremach Morava (výrobce plastových výrobků), který plánuje spustit téměř megawattovou střešní fotovoltaiku již v listopadu tohoto roku, kde se návratnost investice v důsledku zvýšení cen energie zkrátila ze sedmi na pět let.

Zkrácení návratnosti investice ale není jediným důvodem zvýšení poptávky po fotovoltaice. Většinu firem motivují také dotace a ekologické tendence.

Celý článek si můžete přečíst zde.

Prohlédněte si naše produkty pro fotovoltaiku zde.